Zachęcają maluchy do czytania

Zachęcają maluchy do czytania
fot. Biblioteka Barwna

W Barwnej można nie tylko wypożyczyć książkę, ale też aktywnie spędzić czas

BIAŁA PODLASKA Aby wyrobić nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, biblioteka Barwna oraz wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zaproszeni są do niej rodzice trzylatków, a więc dzieci urodzonych w 2016 roku. To właśnie dla nich przygotowane zostały wyjątkowe prezenty.

W „Wyprawce Czytelniczej” znajdują się: książka „Pierwsze wiersze dla… – antologia wierszy wybitnych polskich poetów”, poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Pierwsze uroczyste spotkanie, na którym zostaną wręczone dyplomy, odbędzie się w czasie ferii zimowych.

Więcej informacji można uzyskać w Bibliotece Barwnej, ul. Warszawska 12c, lub pod nr. tel. 83 341 54 53. O kampanii można przeczytać także na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: