Międzyrzeczanie zdrowo zakręceni

Zakończone

MIĘDZYRZEC PODLASKI Władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do aktywnego trybu życia. Stąd pomysł na zorganizowanie wydarzenia sportowo-profilaktycznego pod hasłem „Zdrowo zakręceni”.

Impreza odbędzie się 31 maja w godz. 17-20 w parku Potockich. „Zdrowo zakręceni” to impreza, która ma zachęcić do zdrowego stylu życia i zmiany złych nawyków, dlatego rozpoczną ją warsztaty kulinarne (zapisy na akcja@miedzyrzec.pl) dla dzieci w wieku 7-12 lat, ze znaną i pochodzącą z Międzyrzeca Podlaskiego dietetyczką Magdaleną Makarowską. W planach są także konkurs z nagrodami dotyczący zdrowego odżywiania, pokazy karate i tajskiego boksu oraz zabawy sportowe dla najmłodszych. Wszystko bezpłatnie.

– Po warsztatach będzie można indywidualnie porozmawiać z dietetykiem. Atrakcją będą zajęcia fitness pod chmurką, w których będzie mógł wziąć udział każdy. Naszą ideą jest integracja środowisk sportowych oraz międzyrzeckich klubów, które swoją ofertę zaprezentują podczas tego wydarzenia – informuje Marta Muszyńska, inspektor do spraw promocji i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta w Międzyrzecu Podlaskim.

Partnerami akcji są: SKS Bushido, Feel Good Fitness Club, Red Lion Club, Kuźnia Formy, Taekwondo Międzyrzec Podlaski, a także UKS Dwójka Akademia Piłkarska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w tym Międzyrzecka Grupa Biegowa oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.