Jarmark Rękodzielniczy – tego nie można przegapić

Zakończone
  • Kategoria: Wystawy
  • Miasto: Terespol
  • Adres: Terespol
  • Data wydarzenia: 11.08.2019

TERESPOL W najbliższą niedzielę czeka nas kolejna edycja jednej ze sztandarowych imprez w Terespolu. Jarmark Rękodzielniczy zrzesza twórców z całego regionu. Oprócz wystaw, organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Zapowiada się ciekawe wydarzenie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 w parku miejskim. Spektakl obrzędowy zaprezentuje na scenie wielopokoleniowy zespół Rumenok z Hołowna. Grupa otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas wydarzenia, zgodnie z tradycją, odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych. Cechuje go nie tylko fantastyczny klimat, ale też możliwość zaprezentowania szerszej widowni najcenniejszych wartości polskiej kultury ludowej, jakimi są folklor muzyczny i śpiewaczy.

Przegląd zostanie podzielony na dwie części. W przerwie o godzinie 16 czeka nas konkurs kulinarny połączony z degustacją potraw. O godzinie 17.30 w świat opery zabierze publiczność Vladimir Machnacz, tenor, uczestnik wielu międzynarodowych konkursów. Na zakończenie, o godz. 18, zaplanowano koncert folkowej grupy Baja Quartet.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę sztuki i rękodzieła ludowego artystów z Polski i Białorusi, a także wystawę sprzętu rolniczego do uprawy ogórków. Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez pokazu kiszenia ogórków według starej receptury oraz stoisk regionalnych produktów spożywczych. Nie zapomniano również o najmłodszych. Chętni będą mogli skorzystać z konnej przejażdżki. Ciekawą ofertą są też warsztaty rzemieślnicze. Praktyczne umiejętności będzie można zdobyć z zakresu kowalstwa, garncarstwa i wikliniarstwa.

Organizatorami jarmarku są burmistrz miasta Terespol, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol oraz Miejski Ośrodek Kultury.