Bednarek zagra na Międzyrzeckich Jeziorkach

Zakończone

18 sierpnia na Międzyrzeckich Jeziorkach wystąpi Kamil Bednarek z zespołem i będzie można posłuchać takich hitów jak „Talizman”.

Koncert rozpocznie się o godz. 20 na placu za stokiem narciarskim. Przed Bednarkiem zagra zespól Sonbird z Żywca. Wstęp na organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury wydarzenie będzie bezpłatny.

Pierwsze kroki na estradzie Kamil Bednarek stawiał z grupą Star Guard Muffin. Dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i odniesionemu sukcesowi, wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista zyskał jeszcze większą sławę. Nagrany w tym okresie przez Star Guard Muffin debiutancki album „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

W 2011 r. muzycy grupy gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxi singiel „Jamaican Trip”, na którym wśród gości pojawiają się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggy’ego.

W 2012 r., po zmianach w składzie, narodził się zespół Bednarek. Grupa nagrała wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz koncertowe wersje. W 2013 r. Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej.

Zobacz także: