Wprowadzili dzieci w świat dinozaurów

Wprowadzili dzieci w świat dinozaurów

BIAŁA PODLASKA W ramach Tygodnia Dinozaurów w Barwnej na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Kulminacja nastąpiła 26 stycznia, kiedy to odwiedzający poszukiwali jaja dinozaura.

Tego właśnie dnia placówka wypełniła się po brzegi. – W bibliotece Barwnej od 21 do 26 stycznia obchodziliśmy tydzień dinozaurów. Na koniec zaprosiliśmy młodszych i starszych na spotkanie z dinozaurami. Można było wykonać odcisk stopy dinozaura, odczytać kody QR, pod którymi opisane są różne ciekawostki na ich temat, można było pobawić się w paleontologa – wylicza Emilia Tranda-Andrusiuk, pracownica Barwnej.

Na uczestników czekała także słodka niespodzianka. To piniata (kuli wypełnionej np. słodyczami), którą wspólnie rozbili wszyscy chętni. Dzieci w tym dniu mogły też wysłuchać czytanych przez rodziców ciekawostek na temat dinozaurów, zobaczyć, jak wyglądało jajo dinozaura. – Nasi goście wypożyczyli co najmniej po pięć książek, za co otrzymali balony. Dzisiejszy dzień uznajemy za udany, bo mamy dużo wypożyczeń, a chodzi nam o to, by dzieci do nas przychodziły i by kształtować w nich nawyk czytania książek i wypożyczania ich. Chcieliśmy, aby to spotkanie było otwarte, nie ograniczaliśmy wieku – podsumowuje Tranda-Andrusiuk.

– Nasz synek ma dopiero cztery lata, ale znalazł dla siebie wiele ciekawych rzeczy, na przykład jajo dinozaura. Wypożyczyliśmy też kilka książek – mówi pani Renata, mama Filipa.

Dziennie Barwną odwiedza 100 osób (statystyki z 2018 r.) w dziale dziecięcym, do tego w dziale młodzieżowym książki wypożycza 90 osób. Są także tacy, którzy przychodzą tam, by po prostu spędzić czas w tym miejscu, i są to dodatkowi użytkownicy. – Podsumowując cały 2018 rok, mamy więcej wypożyczeń niż w 2017. To nas cieszy i chcielibyśmy tę tendencję utrzymać – słyszymy od pracownicy Barwnej.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: