Wiczuk dyrektorem w ZGL

Wiczuk dyrektorem w ZGL

BIAŁA PODLASKA Adam Wiczuk dołączył do kadry zarządzającej Zakładu Gospodarki Lokalowej. Został dyrektorem i zajmie się w miejskiej spółce bieżącą działalnością.

Wiczuk od urodzenia związany jest z Białą Podlaską. Skończył II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater. Jest absolwentem zarządzania i marketingu oraz socjologii. Pracował m.in. w bialskim Urzędzie Miasta (wydział strategii i rozwoju oraz wydział organizacyjny), Biurze Prawno-Finansowym Inwestor oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie m.in. odpowiadał za projekt "Domowy Szpital". Jest też autorem i współautorem dokumentacji projektów realizowanych na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, finansowanych z Funduszy Norweskich i EOG, programów operacyjnych (RPO, POIiS, POWER) oraz pieniędzy Ministerstwa Zdrowia. Wiczuk to działacz społeczny, organizator zbiórek żywności dla potrzebujących, organizator imprez dla mieszkańców Białej Podlaskiej, w tym cieszącego się popularnością pikniku rodzinnego Kochamy Cię Europo.

W ZGL pracuje od ubiegłego tygodnia. Zastąpił na tym stanowisku Igora Dzikiewicza, który odszedł z ZGL, by rozpocząć pracę jako dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej (instytucja ta jest podległa marszałkowi województwa lubelskiego). Jednak, jak ustaliliśmy, Dzikiewicz dostał odprawę w związku z likwidacją stanowiska w ZGL, a tak naprawdę nie zostało zlikwidowane. Zatem obsadzenie tego stanowiska przez nowego prezesa spółki nie jest generowaniem kosztów, tylko utrzymaniem liczebności kadry kierowniczej z poprzedniej kadencji.

Adam Wiczuk zajmie się bieżącą działalnością spółki, a dokładny zakres jego obowiązków zostanie określony po zmianie struktury organizacyjnej spółki. Ta planowana jest w najbliższym czasie.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: