W Koszołach po nowym asfalcie

W Koszołach po nowym asfalcie

Droga oficjalnie została oddana do użytku 14 stycznia

GMINA ŁOMAZY Remontowaną niedawno drogę w Koszołach oddano już do użytku. Wstęgę przeciął 14 stycznia wójt gminy Jerzy Czyżewski oraz zaproszeni goście. Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu wojewody lubelskiego.

Nowo powstała droga o długości 1,2 km w kierunku Wólki Kościeniewickiej była długo wyczekiwaną inwestycją, a starania o jej wykonanie czyniono już dużo wcześniej. – Na spotkaniu rady sołeckiej dwa lata temu przekazano ponad 8 tysięcy złotych z funduszu sołeckiego na wykonanie dokumentacji drogi gminnej. Mieszkańcy zgodzili się, aby taką dużą kwotę przeznaczyć na przygotowanie tego dokumentu, a dzięki temu gmina mogła ubiegać się o środki zewnętrzne na budowę drogi – wspomina Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy.

Gmina złożyła więc projekt, by otrzymać dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, na podstawie umowy z wojewodą lubelskim. – W pierwszej kolejności projekt nie zakwalifikował się do dofinansowania, ale na przełomie września i października otrzymaliśmy informację, że pojawiły się wolne środki, bo niektóre gminy zrezygnowały z realizacji swoich przedsięwzięć. Gmina podpisała umowę na 50-procentowe dofinansowanie – tłumaczy wójt.

Drogę zaczęto budować w listopadzie, a już w połowie stycznia oddano do użytku.

Więcej w przyszłym wydaniu tygodnika Podlasiak

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: