„Święta Noc” ze Śląskiem w kościele WNMP

„Święta Noc” ze Śląskiem w kościele WNMP
fot. archiwum

Występ zespołu Śląsk zaplanowany jest na 2 lutego

Prezydent miasta oraz parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zapraszają w najbliższą sobotę do kościoła przy ul. Długiej 1 na wyjątkowe wydarzenie. O godz. 18 program wokalno-instrumentalny „Święta Noc” zaprezentuje światowej sławy Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.Współorganizatorem wydarzenia jest Bialskie Centrum Kultury. Wstęp bezpłatny.

ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny w swoim zróżnicowanym repertuarze ma wiele koncertów w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry. Stanowią one doskonałą oprawę artystyczną wielu uroczystości, nadając im niezapomniany charakter. Programy te wykonywane są nie tylko w salach koncertowych czy widowiskowych, ale również w kościołach. I taki właśnie zaprezentuje 2 lutego w świątyni bialskiej parafii kierowanej przez ks. dziekana Andrzeja Biernata.

„Święta Noc” to koncert ujmujący ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia, w którą wpro­wadzają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W programie usłyszymy: „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Cichą noc”, „Oj maluśki” oraz „Adeste fideles”. Całość ubarwią góralskie gawędy recytowane przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi, które wprowadzą słuchaczy w niepowtarzalny, kończący się już niedługo świąteczny klimat.

Występ poprzedzi msza w intencji dzieci oraz byłych i obecnych pracowników żłobka miejskiego Skarbiec Skrzata, która rozpocznie się o godz. 17.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: