Siłownia pod chmurką powstanie w maju

Siłownia pod chmurką powstanie w maju

Jest dofinansowanie na budowę siłowni plenerowej w Łomazach. Dzięki wsparciu Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania pojawi się miejsce, gdzie będzie można aktywnie i kreatywnie spędzić czas.

Projekt napisała tutejsza OSP i okazało się, że został on wytypowany do dofinansowania w naborze, który jeszcze w ubiegłym roku prowadziła Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania. W efekcie już niedługo w centrum Łomaz zamontowane będą takie urządzenia jak biegacz i orbitek na pylonie, stół do gry w szachy, nawierzchnia pod fitness, wyciąg górny i krzesło do wyciskania oraz ławka i prostownik do pleców.

̶̶ Siłownia plenerowa będzie znajdowała się w parku przy Placu Jagiellońskim, w bliskiej odległości istniejącego placu zabaw ̶̶ precyzuje wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. W tej okolicy latem odbywają się też imprezy plenerowe, m.in. Jarmark Jagielloński, które gromadzą wielu mieszkańców gminy. A więc na co dzień i od święta miejsce to będzie z pewnością mocno oblegane.

Wartość projektu to 55 tys. zł i w całości pochodzi ona ze środków wewnętrznych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z powstałej infrastruktury nieodpłatnie. Wójt zapowiada, że prace mają się zakończyć w okolicy weekendu majowego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: