Seniorzy lubią się bawić

Seniorzy lubią się bawić

BIAŁA PODLASKA Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów podsumowali minione dwanaście miesięcy podczas uroczystego spotkania noworocznego. Były życzenia, występy artystyczne, a także plany dotyczące statutowej działalności organizacji.

Tradycyjne, organizowane w okresie noworocznym, spotkanie odbyło się w środę 23 stycznia w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury. Uczestniczyło w nim wielu członków i przyjaciół PZERiI. A bialski związek skupia obecnie aż 879 osób. – Staramy się sprostać oczekiwaniom i potrzebom osób należących do naszego związku, jednocześnie zachęcając do aktywności. I dzięki temu udało się nam wyłowić osoby aktywne w różnych dziedzinach, takich jak rękodzieło artystyczne, klub podróżnika czy twórczość literacka – opowiada Maria Skonieczna, prezes PZRiI w Białej Podlaskiej.

Ciekawie przedstawiają się również plany bialskich seniorów na najbliższe miesiące. Prezes związku liczy, że wspólnie z młodzieżą IV LO w ramach zajęć z tzw. historii mówionej uda się zarejestrować opowieści osób, które pamiętają czasy wojny lub mają ciekawe dokonania. – Seniorzy to wspaniali i utalentowani ludzie. Obserwujemy ich duże zainteresowanie muzyką. Mamy nadzieję, że Mirosław Radecki stworzy klub muzyka. Ważna jest dla nas też troska o zdrowie. Bardzo nam się dobrze układa współpraca ze studium medycznym i z rzecznik praw pacjenta szpitala. Nasze hobby to ćwiczenie pamięci w różnej postaci, działają dwie grupy warsztatowe, które spotykają się w Bibliotece Lekarskiej. Podczas zajęć kładziemy nacisk na wszelkiego typu edukację, rekreację, wczasy terapeutyczne, wycieczki i zabawy, bo seniorzy lubią się bawić – zapewnia Skonieczna.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć gości, przedstawicieli miejskich instytucji, którzy wspierają działalność związku.

Więcej w cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 5

Imprezę okrasiły występy utalentowanych seniorów

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: