Rusza budowa bramy koszarskiej

Rusza budowa bramy koszarskiej

W ramach umowy i prac wykonywanych przez firmę BialBud odtworzona zostanie brama forteczna (koszarska), zbudowana będzie kładka piesza oraz fragment fortyfikacji ziemnych, nawierzchnia, zieleń i trawniki. Umowę podpisano w miniony piątek

BIAŁA PODLASKA Rozpoczyna się budowa bramy koszarskiej, a więc wjazdu do parku Radziwiłłowskiego od strony ulicy Warszawskiej. Prace wykona lokalna firma BialBud, a koszt inwestycji to 950 tys. zł.

Umowę 15 lutego podpisał prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele firmy PW BialBud z Białej Podlaskiej Stanisław Lewczuk i Czesław Niczyporuk. Budowa bramy koszarskiej i kładki pieszej, przebudowa części fortyfikacji oraz budowa niezbędnej infrastruktury technicznej na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego przy Warszawskiej rozpocznie się już niebawem i potrwają kilka miesięcy. Oferta bialskiej firmy wyniosła 950 tys. zł.

– Park w centrum miasta to historyczna wizytówka i skarb Białej Podlaskiej. Trwające już od kilku lat prace, mające na celu jego rewitalizację, wchodzą w kolejny etap. Już we wrześniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowych obiektów – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 8 od 19 lutego

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: