Rozbudowa Rywala ruszy lada moment

Rozbudowa Rywala ruszy lada moment

BIAŁA PODLASKA Prawdopodobnie w kwietniu ruszy budowa kolejnej części Rywala. Miasto zyska kilka kolejnych sklepów sieciówkowych oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Gdy tylko aura będzie sprzyjająca, inwestor – Fundusz Inwestycyjny INBAP – rozpocznie drugą już rozbudowę Centrum Handlowego Rywal. – Budowa powinna potrwać niecały rok. Jest szansa, że nową cześć Rywala udostępnimy naszym klientom w drugim kwartale 2019 roku. Obiekt będzie stanowił uzupełnienie funkcjonującej części. Znajdzie się tu market spożywczy, drogeria Hebe, sklep Pepco oraz nowe sklepy odzieżowe na piętrze. Ważna jest dla nas możliwość wybudowania łącznika między istniejącym budynkiem Centrum Handlowego Rywal a jego nową częścią. Nowoczesny, przeszklony, z miejscem do odpoczynku nie tylko poprawi komunikację i funkcjonalność naszej inwestycji, ale także będzie stanowił oryginalny punkt widokowy na tę część naszego miasta –€“ podkreśla Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy INBAP. Takiego pomysłu nie realizowano jeszcze w Białej Podlaskiej i, jak zaznacza Czajkowska, mogłaby to być swego rodzaju wizytówka miasta.

To jednak nie jest jeszcze takie pewne. – W miejscowym planie był zapis o zakazie realizacji obiektów kubaturowych w pasie drogowym. Łącznik jest takim obiektem, mimo że wisi nad jezdnią. Mamy nadzieję, że miasto zmieni to odpowiednią uchwałą – powiedziała nam niedawno rzecznik firmy.

A jak do tych planów odnosi się miasto? Zapytaliśmy rzecznika prezydenta, na jakim etapie jest sprawa. – Aby łącznik mógł powstać, powinien to przewidywać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ obowiązujące na tym terenie plany tego nie przewidują, konieczna okazała się ich modyfikacja. Na sesji Rady Miasta, która odbyła się 15 grudnia, podjęto uchwałę o przystąpieniu do zmiany planów w tym zakresie – informuje Radosław Plandowski. Rozpoczęło to procedurę, która ma również na celu dostosowanie ustaleń planu do studium, w zakresie rozmieszczenia obiektów wielkopowierzchniowych na tym terenie. – Długotrwała procedura planistyczna, przeprowadzana zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, została więc rozpoczęta. Zlokalizowanie łącznika będzie możliwe po uchwaleniu zmian planów i ich publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego – zapowiada rzecznik.

Planowana rozbudowa Rywala będzie już trzecią inwestycją w najnowszej historii tego obiektu. Otwarcie Rywala po wielkim remoncie odbyło się w 2008 roku. Prócz nowych sklepów, atrakcją w tamtym czasie były długie ruchome schody. Potem inwestor zdecydował się na rozbudowę centrum handlowego i już jesienią 2014 roku otwarto drugą jego część, zlokalizowaną w miejscu dawnego Kredyt Banku. W nowej części znalazły się m.in. multipleks Cinema 3D oraz takie sklepy jak Martes Sport, H&M czy Big Star.

To już 10 lat

Już niebawem centrum handlowe Rywal świętować będzie 10 urodziny. Z tej okazji zaplanowany jest wyjątkowy koncert. Przed bialską publicznością wystąpi Sylwia Grzeszczak znana z takich hitów jak: "Małe rzeczy", "Tamta dziewczyna" czy "Sen o przyszłości". Na żywo będzie można ich wysłuchać już 14 kwietnia. Wstęp wolny. Więcej informacji wkrótce.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: