Riad Haidar do parlamentu europejskiego

Riad Haidar do parlamentu europejskiego

Podczas konwencji krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapadła decyzja o udziale tej partii w Koalicji Europejskiej, a więc jest pomysł utworzenia szerokiej listy w zbliżających się wyborach. Czołową postacią w naszym regionie ma być Riad Haidar, obecny radny sejmiku województwa lubelskiego i ordynator bialskiej neonatologii.

 

Konwencja odbyła się 16 lutego i to tam zapadło wiele ważnych decyzji. Przede wszystkim jest pomysł utworzenia wspólnie z Platformą Obywatelską list do Parlamentu Europejskiego. Dokładny kształt list zostanie omówiony na kolejnych, roboczych spotkaniach. – O tej deklaracji mówiło się od dawna, zaczęło się od inicjatywy byłych premierów i ministrów spraw zagranicznych, która nawoływała do powstania jednego bloku wyborczego. SLD był pierwszy, który na konwencji ogłosił taką decyzję. Jeśli pozostałe ugrupowania to zaakceptują trzeba będzie usiąść do rozmów – mówi Riad Haidar.

Podczas spotkania doktor Haidar został przedstawiony przez przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego, jako jeden z głównych liderów Sojuszu w walce o mandat eurodeputowanego. – Mój start w województwie lubelskim jest pewny. Startuję żeby wzmocnić naszą pozycję w Unii Europejskiej, chcę dołączyć do grupy europosłów, którzy będą dbali o istnienie UE w tym składzie, którzy będą dbali o zniesienie różnic między krajami, sprawiedliwy budżet, dobry dla wszystkich krajów. To są najważniejsze cele – tłumaczy w rozmowie z "Podlasiakiem".

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych. Riad Haidar obecnie sprawuje mandat radnego sejmiku województwa lubelskiego i pełni funkcję ordynatora oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: