Rekordy życiowe lekkoatletów AZS-AWF

Rekordy życiowe lekkoatletów AZS-AWF

Katarzyna Bargielska oraz Piotr Tarkowski ze zdobytymi w Lublinie pucharami

Podczas II Mityngu o Puchar LOZLA w biegu na 60 m wystartował aktualny mistrz Polski juniorów w skoku w dal Piotr Tarkowski i dwukrotnie uzyskał czas 6,90 s, aktualnie dziewiąty wynik w kraju wśród sprinterów! Pierwszy był też w swojej koronnej konkurencji, choć miał problemy ze „spalonymi” i wygrał skacząc 7,36 m (jego rekord życiowy to 7,80 m). Ustalone przez PZLA minimum na lipcowe mistrzostwa Europy U-23 w szwedzkim Gävle wynosi 7,60 m.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także trenująca od niedawna w AZS-AWF Biała Podlaska 19-letnia Katarzyna Bargielska (wcześniej startowała w barwach klubu Narew Łomża), studentka I roku fizjoterapii w AWF. W skoku w dal ustanowiła rekord życiowy – 5,76 m, dający jej aktualnie szóste miejsce w Polsce wśród seniorek. Oboje bialskich akademików otrzymali okazałe puchary LOZLA za najlepsze wyniki mityngu.

W skoku wzwyż świetny występ zanotowała 11-letnia Maja Czublun. Wynik 130 cm jest drugim w jej roczniku w Polsce. Trzecim z kolei ten uzyskany w skoku w dal, czyli 4,29 m. Za bardzo dobre wyniki w obu konkurencjach młoda bialczanka została przez organizatorów uhonorowana pamiątkową statuetką.

Rezultaty innych zawodniczek z grupy trenera Tadeusza Makaruka: 11-letnia Lenka Najdyhor – wyrównany rekord życiowy w skoku wzwyż 120 cm (minimalne zrzutki na 125 cm); 12-letnia Diana Panasiuk – rekord życiowy w skoku w dal 3,97 m. Natomiast tydzień wcześniej w stolicy województwa skok wzwyż młodzików wygrał 14-letni Piotr Jaroszkiewicz, wyrównując rezultatem 165 cm rekord życiowy z sezonu letniego, będący aktualnie dziewiątym wynikiem w Polsce.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: