Przejście graniczne w Koroszczynie. Nielegalne papierosy pod podłogą tira

Przejście graniczne w Koroszczynie. Nielegalne papierosy pod podłogą tira

Przemyt ponad 50 tysięcy paczek papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Papierosy ukryte były w przerobionej podłodze naczepy. W tym roku to największy przemyt papierosów udaremniony na granicy w województwie lubelskim.

Po wstępnej weryfikacji wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy z naczepą skierowany został do przeskanowania na urządzeniu rentgenowskim. Obraz ze skanera potwierdził, że w podłodze naczepy ukryty jest nielegalny towar. Po wielogodzinnym rozładunku funkcjonariusze celno-skarbowi wydobyli z odpowiednio przerobionej podłogi w sumie 51 131 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. Papierosy, trzech różnych marek, opatrzone były białoruską akcyzą.

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne skarbowe. Oprócz papierosów zajęli też pojazd stanowiący dowód popełnionego przestępstwa.

Jak informuje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, prawdopodobnie zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe miały trafić do nielegalnej sprzedaży w Polsce, ale niewykluczone jest też, że nielegalny transport organizowany był do innych krajów Unii Europejskiej. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: