Powstają kolejne ścieżki rowerowe

Powstają kolejne ścieżki rowerowe
fot. UM Biała Podlaska

Powstają kolejne ścieżki rowerowe

BIAŁA PODLASKA Rozpoczęła się budowa kolejnych ścieżek rowerowych w mieście. Rowerem bezpieczniej można już będzie niebawem jeździć po ulicach Piłsudskiego, Grunwaldzkiej i Terebelskiej.

Prace prowadzi firma Drogi Mosty Bogdan Szewczak z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł, a jest ona realizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska", realizowanego w latach 2018-2020.

Budowana jest także ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem na ulicy Brzeskiej. – Powstanie ona na odcinku alei Tysiąclecia, od Narutowicza do Brzeskiej, oraz na ul. Brzeskiej, od alei Tysiąclecia do mostu na rzece Klukówce – wyjaśnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego TRE-Drom z Białej Podlaskiej, a całkowity koszt to ponad 2,5 mln zł. Źródłem finansowania jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Zakończenie prac na wszystkich wspomnianych odcinkach planowane jest na czerwiec tego roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: