Plebiscyt "Nasz Autorytet 2018"

Plebiscyt "Nasz Autorytet 2018"

WAŻNE: W celu ułatwienia głosowania zachęcamy do regularnego czyszczenia w przeglądarce plików cookies, danych i pamięci podręcznej. Należy to zrobić w Ustawieniach przeglądarki, Opcje: Prywatność i Bezpieczeństwo. (Uwaga: Wyczyszczenie wszystkich ciasteczek i danych stron może spowodować wylogowanie ze stron).

Jednocześnie informujemy, że wszystkie otrzymywane od Was sygnały dotyczące podejrzanych praktyk stosowanych przy oddawaniu głosów, sprawdzamy na bieżąco. Zgodnie z zapisem w regulaminie, w przypadku podejrzeń ewentualnych nieprawidłowości Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji wyników głosowania.

REGULAMIN PLEBISCYTU "NASZ AUTORYTET 2018" [zobacz]

Plebiscyt, w którym wspólnie z mieszkańcami regionu wybieramy autorytety w poszczególnych dziedzinach, to inicjatywa wyjątkowa i dotąd przez nikogo nie podejmowana. Autorytety są bowiem potrzebne zawsze i każdemu. Oddziałują na emocje, sposób myślenia, często wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Choć kryzys autorytetu został ogłoszony już dawno, a czasy współczesne nazywa się „czasami nieufności”, są wśród nas osoby, które nas inspirują, których postawa buduje, zachowanie umacnia w przekonaniu, że mamy wzorce w swoim otoczeniu. I właśnie ich, razem z naszymi Czytelnikami, chcemy docenić.

Ponieważ nazwisk było bardzo dużo, w regulaminie (dostępnym w siedzibie naszej redakcji oraz na www.podlasiak.info.pl) zastrzegliśmy, że Kapituła Plebiscytu wybierze tylko po pięć osób z każdej kategorii, które wezmą udział w głosowaniu. Razem 25 niezwykłych osób. Redakcja "Podlasiaka" zastrzegła sobie prawo dodania do tej listy jeszcze jednej kandydatury, wytypowanej przez zespół redakcyjny.

Internetowe głosowanie rozpoczynamy od 1 stycznia. Wypełnione kupony możemy przynosić do naszej redakcji, wysyłać pocztą na adres Redakcja "Podlasiaka" ul. Warszawska 13, 21-500 Biała Podlaska, lub też wrzucać do pomarańczowych skrzynek "Podlasiaka" na terenie Białej Podlaskiej (wkrótce podamy, gdzie zostały one zlokalizowane). Głosować można także na stronie www.podlasiak.info.pl. Oczywiście wygra ten, kto otrzyma najwięcej głosów na kuponach papierowych lub kliknięć w internecie.

Głosowanie naszych czytelników pokaże, kto cieszy się w naszym regionie największym uznaniem i kto może być uznawany za autorytet w poszczególnych dziedzinach. Pięciu laureatów (w każdej z kategorii) otrzyma tytuł „Nasz Autorytet 2018”, a kolejnych pięciu – tytuł „Nasz Autorytet 2018 internautów”. Wszystkim wręczymy statuetki podczas specjalnej gali.

Nasz plebiscyt honorowym patronatem objęli prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz starosta bialski Mariusz Filipiuk.

W galerii przedstawiamy kandydatów, którzy znaleźli się w ścisłym gronie osób nominowanych do tytułu "Nasz Autorytet 2018" w pięciu kategoriach.

Głosuj na kandydatów w poszczególnych kategoriach. Uwaga: w każdej kategorii można oddać jeden głos raz na dobę (co 24 godziny)!!!

Kategoria Działalność Charytatywna:
10667 votes · 10667 answers

Kategoria Kultura
20417 votes · 20417 answers
Vote

Kategoria Edukacja/Oświata
16137 votes · 16137 answers
Vote

Kategoria Sport i Rekreacja
17236 votes · 17236 answers
Vote

Kategoria Życie Codzienne
11174 votes · 11174 answers
Vote

 

 

 • Aleksandra Guz - pełna zaangażowania i energii wolontariuszka Caritasu. Uczennica o pięknym wnętrzu, która wszystkim wokół, niezależnie od wieku, pokazuje, ile szczęścia daje pomaganie innym.
 • Kazimierz Jankowski - społecznik, inicjator akcji charytatywnych, m.in. rozdawania chleba potrzebującym przy parafii św. Anny w Białej Podlaskiej. Towarzyski, otwarty, lubiany.
 • Anna Stolarczuk - specjalista ds. przemocy, trener ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy, sądowy kurator społeczny, pedagog resocjalizacyjny i opiekuńczy, inicjatorka akcji charytatywnych, społeczniczka.
 • Dariusz Sikora – od 15 lat pracuje w świetlicy środowiskowej Dziupla oraz w Domu Dziecka w Komarnie. Dziupla jest miejscem, gdzie podopieczni mogą aktywnie spędzać czas po szkole, wychodzą na basen, do biblioteki, mogą liczyć na posiłek.
 • Damian Trzpil - pracownik Bialskiego Centrum Kultury, aktor Teatru Ognia Antidotum, organizator licznych wydarzeń kulturalnych i charytatywnych, z których łącznie zebrano kilkadziesiąt tys. zł. Pomysłowy, bezkompromisowy i wrażliwy na potrzeby innych.
 • Agnieszka Borodijuk - moderatorka bialskiego towaru eksportowego, czyli fenomenalnego zespołu Sokotuchy. Pasjonatka muzyki i folkloru.
 • Piotr Karwowski - dyrygent bialskiego chóru Schola Cantorum Misericordis Christi, działającego przy parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, z sukcesami występującego nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
 • Janusz Maleńczuk - wokalista, muzyk, autor piosenek, inicjator muzycznych wydarzeń w Białej Podlaskiej i regionie, m.in. piątkowych koncertów na placu Wolności, gdzie prezentowały się lokalne grupy muzyczne. Świetnie czuje się w repertuarze zespołu Queen.
 • Łukasz Pogorzelski - emanujący pozytywną energią pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu. Zajmuje się organizacją i promocją wydarzeń kulturalnych. Doceniony za ogromny wkład w rozwój kultury i pracę na rzecz wspierania organizacji i grup działających na terenie miasta. Dzięki jego determinacji w Terespolu zaistniała profesjonalna drużyna rugby.
 • Ireneusz Parafiniuk - instruktor zespołu muzycznego Chwilka, działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Nauczyciel wielu pokoleń uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży. Spod jego skrzydeł wyfrunęła m.in. Georgina Tarasiuk czy Katarzyna Sawczuk. Laureat wyróżnienia
 • Łukasz Węda - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Człowiek orkiestra, z głową pełną pomysłów. Skutecznie aktywizuje różne grupy społeczne. Działacz zaangażowany w promocję historii i tradycji regionu.
 • Anna Bodasińska - prodziekan ds. rozwoju bialskiej filii AWF, w lipcu ubiegłego roku powołana w skład Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego w kadencji 2017-2021. Lubiana przez studentów, aktywna i oddana.
 • Zdzisław Kozłowski - honorowy prezes klubu motocyklowego Grom, pasjonat motocykli, w tym zabytkowych. Od lat propaguje bezpieczną jazdę, organizuje spotkania dla dzieci i młodzieży.
 • Sylwia Trzeciak - dzięki niej nauka na dobre zagościła w Multicentrum. Pasjonatka chemii, biologii, propagatorka wiedzy o przyrodzie, obecne wychowawca we Wspólnym Świecie.
 • Beata Makaruk - reprezentuje stowarzyszenie Dbamy o Mamy, organizuje event Aktywna Mama dla kobiet w ciąży, mam i całych rodzin, przygotowuje kobiety do porodu poprzez dostosowanie ćwiczeń do ich potrzeb. Nauczyciel akademicki bialskiej filii AWF.
 • Ewa Strok - absolwentka UMCS w Lublinie, ukończyła studia magisterskie w zakresie filologii polskiej i studia podyplomowe z historii. Wieloletnia dyplomowana nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum w Drelowie. Członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej. W swojej pracy pedagogiczno-wychowawczej skupiła się przede wszystkim na rozsławianiu kultu patronów szkoły – Unitów Drelowskich. Nagrodzona za propagowanie historii regionu wśród młodzieży i społeczności lokalnej.
 • Zbigniew Kotkowski - wielki miłośnik narciarstwa biegowego, jazdy na rowerze i wędrówek. Zaraził tym przed laty żonę i dzieci oraz liczne grono znajomych. Zawsze uśmiechnięty i tryskający pozytywną energią, mimo przekroczenia 74 lat życia.
 • Krzysztof Piech - wykładowca akademicki, promotor aktywności fizycznej, miłośnik biegania i nordic walking, organizator bialskiej Olimpiady Przedszkolaka. Doctor honoris causa na Latvijas Sporta Pedagogijas Akademija w Rydze.
 • Wojciech Rozwałka - zawodowy tancerz, dyplomowany instruktor tańca sportowego, założyciel szkoły tańca Zamek. Instruktor z sukcesami trenujący mistrzowskie pary dziecięce i młodzieżowe. Z wielkim entuzjazmem prowadzi zajęcia zarówno z najmłodszymi podopiecznymi, jak i klasowymi tancerzami. Wymagający, a jednocześnie oddany każdemu tancerzowi. Prywatnie ojciec dwójki dzieci.
 • Katarzyna Szpiler - trenerka taekwon-do ITF, popularyzująca program dla Tygrysów, najmłodszych dzieci. Autorytet małych bialczan, sędzia taekwon-do ITF, kobieta pełna pasji, radości i energii.
 • Dariusz Trębicki - prezes Klubu Biegacza Biała Biega, organizator wielu imprez biegowych oraz charytatywnych, w tym słynnego Pikniku Rodzinnego. Maż, tata, kolega, przyjaciel.
 • Urszula Błażejewska - sołtys Porosiuk, współorganizatorka Nocy Świętojańskiej i Dziadów (ze stowarzyszaniem Przez Pryzmat), autorka bajek dla bialskich wcześniaków. Otwarta na każdy pomysł urozmaicenia życia mieszkańców jej miejscowości.
 • Elżbieta Chaberska - działaczka Solidarności, aktywistka, społeczniczka, nagrodzona tytułem
 • Magdalena Chwesiuk - guru mam. Stworzyła Rabarbar, miejsce, w którym mamy i dzieci znalazły swoją przystań. Obecnie prowadzi Klub Malucha, ale i tak jest patronką szerzenia wiedzy o pięknym macierzyństwie.
 • Krystyna Pucer-Świentuchowska - lekarz internista z NZOZ Przychodni Rejonowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskiego wyróżnienia
 • Karol Szmytko - strażak z OSP Stołpno. Na początku maja poza czasem wolnym od służby uratował przed utonięciem nastolatka na Międzyrzeckich Jeziorkach. Jako członek międzyrzeckiej jednostki wraz z innymi druhami propagują zasady pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, uczą dzieci i młodzież, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.