Park przy Terebelskiej już na wiosnę?

Park przy Terebelskiej już na wiosnę?

BIAŁA PODLASKA Trwają pracę nad budową terenu rekreacyjnego przy ulicy Terebelskiej. Obok kościoła Błogosławionego Honorata powstanie park z atrakcjami dla dzieci i nie tylko. Mieszkańcy dopytują, kiedy można będzie tam odpocząć i czy na wiosnę wszystko będzie gotowe.

Prace nad powstaniem terenu rekreacyjnego przy ul. Terebelskiej prowadzi Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bialbud Sp. J. z Białej Podlaskiej. Według zapowiedzi inwestycja pod hasłem "Zagospodarowania Parku Miejskiego na os. Jagiellońskim" ma zostać zrealizowana do końca maja tego roku.

– Urząd Miasta w ubiegłym roku podpisał umowę na wykonanie robót na kwotę 1 386 240 zł, z terminem wykonania do 31 maja. W ramach umowy wykonawca wykona zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie alejek, terenów zielonych, wodnego placu zabaw, oświetlenia, obiektów małej architektury takich jak: ławki, siedziska betonowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery – wylicza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

A to nie koniec. W tym roku wydział rozwoju przygotowuje wniosek o dofinansowanie wyposażenia placu zabaw i siłowni zlokalizowanych na terenie parku, na co może pójść nawet 100 tys. zł. Wniosek zostanie złożony do końca lutego, a oczekiwanie na jego rozpatrzenie potrwa do trzech miesięcy. – Po otrzymaniu 50-procentowego wsparcia będzie ogłoszony przetarg na wyposażenie placu zabaw i siłowni. Realizacji można się spodziewać około lipca-sierpnia, z uwagi na okres oczekiwania na wyprodukowanie elementów wyposażenia – uzupełnia rzecznik.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: