Na konkursie fryzjerskim królowała czerwień

Na konkursie fryzjerskim królowała czerwień

Za nami 14. edycja konkursu fryzjerskiego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie z Białorusi. I to z sukcesem.

„Czerwień króluje, rozbudza zmysły, inspiruje…” – pod takim hasłem zorganizowano 2 marca konkurs fryzjerski w ZDZ. – Mamy 24 uczestników z różnych szkół, między innymi z Chełma, Kraśnika, Wyszkowa czy Zamościa. Po raz pierwszy mamy też uczennice z Białorusi. Oczywiście jest też reprezentacja naszej szkoły, są to uczennice naszego technikum – mówi Henryk Zacharuk, dyrektor ZDZ. Dodaje, że zawód fryzjera jest chętnie w tej szkole wybierany, a obecnie uczy się go około stu uczniów: – Nasza szkoła jest jedyną w mieście i powiecie, która przygotowuje do wykonywania tego zawodu. Nasi absolwenci znajdują pracę albo na miejscu, albo wyjeżdżają.

Jedną z uczestniczek była uczennica bialskiego ZDZ Gabriela Denisiuk. Oprócz motywu związanego z dominującym w konkursie kolorem, postawiła na kwiaty. – W stroju nie będzie czerwieni, będzie coś kłującego i intrygującego. Postawiłam na upięcie, które wcześniej już wykonywałam na próbę. Wymyśliłam je na potrzeby konkursu – zdradza przyszła fryzjerka.

Każda z uczestniczek miała czas na przygotowanie konkursowej fryzury, a końcowe efekty były powalające. Jury miało pełne ręce roboty, a gdy obrady dobiegły końca, przyszedł czas na wręczenie nagród. Te jak co roku fundowali sponsorzy.

Laureaci 14. edycji konkursu fryzjerskiego ZDZ w Białej Podlaskiej

Pierwsze miejsce zajęła Marina Aleksandrowa (Brzeski Państwowy Koledż Sfery Obsługi), drugie – Monika Stefaniuk (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej), a trzecie – Monika Kulisz (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Lublinie). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Magdalena Kowal (Technikum ZDZ w Tomaszowie Lubelskim), Oksana Roman (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Chemie), Wiktoria Łygan (Technikum ZDZ w Zamościu) oraz Angelika Czerwonka (Technikum ZDZ w Kraśniku). Nagroda prezesa trafiła do Gabrieli Denisiuk (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Białej Podlaskiej), a nagroda dyrektora ZDZ Henryka Zacharuka – do Pauliny Derlukiewicz (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej). Vouchery otrzymały Sandra Golanko (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej) i Aldony Gołdys (Technikum ZDZ w Wyszkowie).

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy