Młodzi graficy komputerowi z nagrodami Bialconu

Młodzi graficy komputerowi z nagrodami Bialconu

Wspaniałą przygodę mieli okazję przeżyć podopieczni Lilli Wielgan-Michaluk z bialskiego Multicentrum. Powiatowy konkurs grafiki komputerowej na motyw ludowy ujawnił nowe talenty i umożliwił zdobycie niecodziennych nagród z… własnymi projektami.

Konkurs adresowany do dzieci w wieku 7-9 lat z miasta i powiatu bialskiego miał wyzwolić w nich twórczą inwencję i kreatywność, a zarazem przekonać, jak wielkie możliwości plastyczne daje im komputer. – Jako temat konkursu wybraliśmy motyw ludowy. Zanim dzieci przystąpiły do urzeczywistniania pomysłów, wysłuchały bardzo ciekawej pogadanki o regionach polskiej sztuki ludowej, z obowiązującymi w nich motywami roślinnymi i zwierzęcymi. To niejako zainspirowało do działania grupę 20 podopiecznych. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzieci okazały się szalenie pomysłowe i kreatywne – mówi Wielgan-Michaluk.

Laureaci konkursu otrzymali bardzo oryginalne nagrody, z nadrukiem swoich prac graficznych

Prace konkursowe powstawały podczas zajęć w Multicentrum w programie graficznym ArtRage. Obsługa tego edytora technik plastycznych jest intuicyjna i nie stanowi dla dzieci problemu. Zajęcia pozwoliły na wyłonienie najzdolniejszych, którzy być może zechcą w dorosłym życiu rozwijać połkniętego bakcyla grafiki komputerowej. 13 marca w obecności rodziców i sponsorów rozstrzygnięto współzawodnictwo, a zwycięzcy odebrali nagrody. Firma Bialcon ufundowała dzieciom tekstylne upominki w formie poduszek z wydrukiem prac graficznych dla wszystkich uczestników, a dla Multicentrum – kolorowe mazaki. Ponadto zwycięzca otrzymał kilka metrów tkaniny pokrytej jego pomysłem graficznym (z szukającymi ziaren kurkami). Dzieci startujące w konkursie na motyw zdobiący t-shirt, otrzymały koszulki z własnymi nadrukami, co sprawiło im ogromną frajdę.

Oto laureaci konkursu na motyw ludowy. Pierwszą nagrodę uzyskał 8-letni Michał Pańczuk z Białej Podlaskiej. Druga trafiła do 8-ledtniego Filipa Kozaka, zaś trzecia do 9-letniego Jakuba Kordaczuka. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Pietruczuk (8 lat), Joanna Witkowska (8 lat), Witold Lichograj (8 lat), Helena Sacharuk (7 lat), Igor Szewczuk (8 lat), Maja Tekielak (8 lat), Nina Kossowska (9 lat), Amelia Lachowska (9 lat), Paulina Borowska (7 lat) i Witold Kryński (8 lat).

Warto dodać, że na zajęcia organizowane w Multicentrum przychodzą przed południem całe klasy, i to nie tylko bialskich szkół, zaś po południu kilkuletnie szkraby, przyprowadzane przez rodziców. Zajęcia są tak frapujące, że o nudzie nie może być mowy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: