Międzyrzec Podlaski: Pływalnia już po remoncie

Międzyrzec Podlaski: Pływalnia już po remoncie

Koszt inwestycji to blisko 842 tys. zł, z czego 342 tys. zł miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki

MIĘDZYRZEC PODLASKI Pod koniec stycznia działalność po remoncie rozpoczęła miejska pływalnia Oceanik. Obiekt ma teraz estetyczny wygląd i został dostosowany do współczesnych wymogów.

Remont rozpoczął się w listopadzie 2017 roku. Pływalnia przeszła gruntowną modernizację.

– Inwestycja objęła wymianę płytek oraz podwieszanego sufitu, remont całego zaplecza oraz sanitariatów. Pojawiły się nowe liny i słupki startowe, drabinki basenowe, suszarki, ławki, wieża ratownicza oraz odkurzacz basenowy – informuje Arkadiusz Myszka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aby ułatwić im dostęp do korzystania z pływalni, zamontowany został m.in. podnośnik basenowy z wózkiem.

Dzięki funduszom unijnym budynek zmienił się również z zewnątrz. – Został ocieplony, wymieniono okna i drzwi oraz oświetlenie na ledowe. Zamontowano także urządzenia fotowoltaiczne i pompy ciepła – dodaje dyrektor Myszka.

Koszt inwestycji to blisko 842 tys. zł, z czego 342 tys. zł miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej. Pozytywną opinię na temat jakości wody na międzyrzeckiej pływalni wydał także bialski sanepid. Basen czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-22, a w weekendy 8-22.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: