Kraksa na skrzyżowaniu

Kraksa na skrzyżowaniu

BIAŁA PODLASKA Niedługo cieszył się prawem jazdy 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Młody kierowca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z drugim autem na jednym ze skrzyżowań. Za rażące naruszenie przepisów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 3 lutego po godz. 17.30 na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem autem. Drugim pojazdem, również citroenem kierowała 59-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 19-latka - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Do szpitala przewiezione zostały trzy osoby. Kierowcy oraz pasażer jednego z samochodów. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. - Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i ogrodzeniu posesji sąsiadującej z miejscem zdarzenia. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania - dodaje rzeczniczka.

Jak się okazało 19- latek otrzymał je niespełna miesiąc wcześniej. Skierowano również przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: