Julka z My3 podbija rynek muzyczny. Wychowanka bialskiej Chwilki nagrała pierwszą płytę

Julka z My3 podbija rynek muzyczny. Wychowanka bialskiej Chwilki nagrała pierwszą płytę

Gdy przyszła jako sześciolatka na pierwsze zajęcia wokalne do Ireneusza Parafiniuka, nie sądziła pewnie, że jej kariera potoczy się w tak szybkim tempie. Dziś Julia Trojanowska współprowadzi program dla dzieci My3, emitowany w telewizji Polsat, a niedawno nagrała z dziewczynami pierwszą płytę. Trwa właśnie jej promocja w sieci sklepów Empik. Na jedno z takich spotkań w Warszawie przybyli z niespodzianką, oprócz najbliższej rodziny, wokaliści Chwilki wraz z instruktorem.

Julka Trojanowska pochodzi z Parczewa, a swój muzyczny talent szlifowała w Białej Podlaskiej w zespole Chwilka. Dziś znają ją nastolatki w całej Polsce i razem z nią i jej koleżankami śpiewają piosenki zespołu My3

Pochodząca z Parczewa, a szkoląca swój wokal w Białej Podlaskiej Julia Trojanowska odnosi kolejne sukcesy. Emitowany od listopada program dla dzieci My3 jest bardzo popularny, a prowadzące go nastolatki – pochodząca z Parczewa Julka, urodzona na Kaszubach Natka i Gefi z Bieszczad – są idolkami dla wielu młodych dziewczyn.

Trafiły w gusta

– Czegoś takiego brakował w Polsce. Brakowało programu dla dzieci z taką formułą. Myślałyśmy, że będzie boom i okazuje się, że rzeczywiście tak jest. Dzieciaki przychodzą na spotkania z nami, śpiewają nasze piosenki. To niesamowite – mówi Gefi w rozmowie z "Podlasiakiem". – Zawsze jest obawa, czy to się przyjmie. Gdy widzimy, że wiele osób nas ogląda, że dzieci do nas piszą, wysyłają swoje zdjęcie z płytą, to czujemy, że to się przyjęło – dodaje Natka.

Dziewczyny podczas spotkania z fanami w Warszawie, na które udaliśmy się wraz zespołem Chwilka, zapowiedziały, że już wiosną ruszy kolejny sezon programu My3, a prawdopodobnie we wrześniu rozpocznie się trasa koncertowa trzech sympatycznych nastolatek.

– Zostało mało czasu na przygotowania, a pracy jest dużo. Mam jednak nadzieję, że nie zawiedziemy – zapowiada Julka. A jej koleżanki zdradzają, że mimo natłoku obowiązków udaje im się znaleźć chwilkę dla siebie, chociażby na domowe SPA. – To Julka jest organizatorką czasu wolnego. Stara się wszystko zorganizować tak, aby oprócz szkoły i pracy była też możliwa chwila relaksu – opowiadają.

Zaczynała jako przedszkolak

Obecnie w życiu 17-latki dzieje się bardzo dużo, ale wróćmy do początków jej kariery. Pierwsze muzyczne kroki Julka stawiała w zespole muzycznym Chwilka. – Trafiłam do niego, gdy byłam jeszcze małą kruszynką. Rodzice zawieźli mnie na pierwsze zajęcia i tam poznałam Irka Parafiniuka, który jest fantastycznym człowiekiem. Wprowadził mnie w muzyczny świat, pokazując wszystko po kolei. Wysłał mnie do szkoły muzycznej, najpierw pierwszego, później drugiego stopnia. Zespół Chwilka nauczył mnie współpracy, jak śpiewać w harmonii oraz tego, że muzyka łączy – mówiła nam Julka podczas promocji płyty w jednym z warszawskich Empików.

Tamten czas dobrze pamiętają też rodzice 17-latki, którzy wspierali córkę na spotkaniu z fanami. – Dzieli nas duża odległość i chociażby dlatego widujemy się bardzo rzadko. Dziewczyny często wyjeżdżają na spotkania w Empikach, więc nawet w weekendy nie ma możliwości, by się zobaczyć. Za to codziennie rozmawiamy przez telefon. Julka ma swój zespół, menadżera, instruktorów, nie konsultuje już z nami swoich decyzji – opowiada Agnieszka Trojanowska, mama nastolatki, która jeszcze niedawno przywoziła córkę na zajęcia wokalne do Chwilki. – To bardzo dobry zespół, wspaniały start dla niej. Śpiewała sama i w trio. Dziewczyny dogadywały się między sobą, odnosiły sukcesy.

Pierwsze sukcesy

Dziewczyny z My3 opowiedziały o swoich planach. Niebawem na antenie telewizji Polsat ruszy drugi sezon programu, we wrześniu trasa koncertowa, a w międzyczasie nagrywana jest ich druga płyta

I to spore. Ireneusz Parafiniuk zdradza, że trudno zliczyć mniejsze festiwale i konkursy, w których wystąpiła Julka, ale za to warto odnotować wielki sukces na festiwal Eurowizji dla dzieci oraz występy na międzynarodowych festiwalach w Bułgarii, we Włoszech i na Litwie. – Julka wyróżniała się naprawdę dobrym głosem. Była jednym ze zdolniejszych dzieci, miała power w głosie – opowiada Parafiniuk.

Choć kariera Julki wciąż się rozwijała, jej mama przyznaje, że nie spodziewała się, że w tym wieku będzie już członkiem zespołu, który nagra płytę, a fanki będą chciały zdobyć jej autograf. – Prawdą jest, że córka od szóstego roku życia wiązała swoją przyszłość z muzyką. Ona zawsze chciała śpiewać. Wyjechała do Warszawy do liceum, by tam dalej szkolić śpiew – wspomina pani Agnieszka.

Potem pojawił się program My3, do udziału w którym, jak opowiada mama Julki, zaproszenie na casting dostały również inne wokalistki Chwilki, z którymi tworzyła trio. Po wstępnych rozmowach dwie z nich nie zdecydowały się na udział w programie, a Julia postanowiła spróbować swoich sił w My3. Dziś nie żałuje, bo ma możliwość przeżycia naprawdę niesamowitej przygody.

Oprócz realizowanego w studio programu, dochodzą też warsztaty wokalne, praca nad płytą oraz wspomniane przygotowania do trasy. Dziewczyny cały czas można śledzić w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco publikowane są ich zdjęcia i filmiki.

W tych wszystkich muzycznych poczynaniach towarzyszą Julce rodzice. – Specjalnie założyłam Instagrama i Snapchata, śledzę wszystko i bardzo kibicuję córce. Zresztą jak cała rodzina i znajomi – kończy mama.

Również wokaliści Chwilki mocno trzymają kciuki za Julię. – Ona pokazuje nam, że warto walczyć o swoje marzenia i że wszystko jest możliwe, gdy bardzo się tego chce – zdradza Bartek Peszuk, który niedawno brał udział w programie muzycznym The Voice Kids i doszedł aż do półfinału.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy