Harcerka nominowana za pracowitość i oddanie

Harcerka nominowana za pracowitość i oddanie

Anna Daniłko to doświadczona harcerka i chętna do pomocy osoba

BIAŁA PODLASKA W plebiscycie dla najlepszych instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego nominowano reprezentantkę Białej Podlaskiej. Anna Daniłko to uczennica bialskiego Kraszaka, na co dzień wrażliwa i chętna do pomocy nastolatka z wieloma sukcesami na koncie.

Przewodniczka Anna Daniłko znalazła się w finałowej piątce w kategorii „młody lider”, a została wybrana spośród kilkudziesięciu kandydatów, wyłonionych wcześniej na poziomie województw. Od dwóch lat jest drużynową 19. Bialskiej Gromady Zuchowej Tęczowi Spryciarze, działającej przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej. Wspomniana jednostka organizacyjnie należy do II Szczepu Harcerskiego Genus w Białej Podlaskiej i Hufca ZHP Łuków.

Na co dzień Anna jest uczennicą klasy biologiczno-chemiczno-fizycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. – Mimo młodego wieku stała się autorytetem, nie tylko dla swoich małych podopiecznych, ale również dla innych instruktorów, zwłaszcza zaczynających pracę z zuchami. Zdarzało się jej prowadzić z powodzeniem zajęcia na kursach harcerskich dla nauczycieli! Włącza się w przygotowanie i rozliczenie wielu projektów. Pozyskała samodzielnie mały grant w konkursie „Najbliższa Niepodległa” i przeprowadziła z zuchami projekt patriotyczny na rzecz środowiska lokalnego w Białej Podlaskiej – wylicza Michał Mojski, komendant Hufca ZHP Łuków.

Harcerka jest osobą lubianą, szybko zaskarbia sobie sympatię i zaufanie. Dla zuchów jest „drugą mamą”, a nawet starsi nauczyciele zwracają się do niej po radę, której nigdy nie odmawia. – Cechuje ją wrażliwość, empatia, rzetelność i odpowiedzialność. Świetnie łączy obowiązki szkolne, domowe i harcerskie. Jej wspaniała służba byłaby wyzwaniem dla doświadczonego instruktora, a to wszystko robi skromna nastolatka – chwali bialczankę komendant ZHP Łuków.

Aby głosować na instruktorkę, należy wejść na stronę www.zhp.pl/niezwyczajni, kliknąć imię i nazwisko Anny Daniłko, wpisać swój adres mailowy i w skrzynce poczty elektronicznej potwierdzić wybór.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: