Cztery pomysły na wiosenną aktywność

Cztery pomysły na wiosenną aktywność

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że nie masz ochoty siedzieć w domu? Wykorzystaj ten moment. Przebudzający się po zimowej stagnacji i letargu organizm podpowiada ci, że oto znowu jest gotowy do działania. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najpopularniejszych aktywności fizycznych w plenerze. Gotowi podjąć wyzwanie?

O tym, że aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na lepsze samopoczucie i zdrowie, wiedzą ci, którzy po prostu z tego korzystają. Mniejszy lub większy wysiłek fizyczny zawsze dodaje energii i wprowadza w pozytywny nastrój. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wykorzystać nadejście wiosny i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Rowerem do pracy

Codziennie przemieszczasz się wszędzie samochodem i parkujesz jak najbliżej celu? Zrezygnuj z tego i przesiądź się na rower. Pozwoli ci to nie tylko zaoszczędzić parę groszy, ale wpłynie też na lepsze samopoczucie. To nie wszystko. Nie będziesz sobie psuł nerwów stojąc w korku, będziesz mieć zdrowszy kręgosłup i serce, schudniesz i wzmocnisz mięśnie nóg. W czasie jazdy na rowerze organizm wydziela endorfiny zwane hormonami szczęścia. Minimalizują one odczuwanie wysiłku i zmęczenie mięśni, jednocześnie zwiększając zadowolenie. Szybsze krążenie sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony i sprawniej funkcjonuje. I jak tu nie przygarnąć dwóch kółek?

Odreaguj na meczu

Kolejna propozycja skierowana jest do miłośników sportów grupowych. Wiosną ruszają różnego rodzaju ligi amatorskie. Drużynę mogą zasilić znajomi, ale także koledzy z pracy. Jeśli wcześniej spędziliście wiele godzin siedząc przed komputerem w pracy, możliwość pogrania w piłkę daje naprawdę wiele radości. Zmagania ligowe pozwalają odreagować po męczącym dniu. To również świetny pretekst do spotkania z kolegami, którzy są ciągle zabiegani. Wchodzisz do drużyny?

Modny jogging

To chyba najpopularniejsza metoda aktywności plenerowej. Do jej uprawiania potrzebne będą przede wszystkim wygodne buty, a następnie odpowiednia rozgrzewka. Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem, muszą przygotować się na spory wysiłek. Jeśli szybko się nie poddadzą, nie będą żałować. Bieganie to dobra metoda na stres. Według badań bieganie może zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego aż o 45 proc. Dla zapracowanych osób, które mają duży kontakt z ludźmi, to okazja, by pobyć sam na sam ze sobą, odetchnąć i się zrelaksować. Z dnia na dzień kondycja się poprawia, a kilogramy spadają. Zatem szerokiej drogi!

Nordic walking

To ostatnio jedna z ulubionych aktywności ruchowych Polaków. Nordic walking to połączenie marszu i narciarstwa biegowego. Jedyny sprzęt, jakiego potrzebujemy, aby zacząć uprawiać ten sport, to kijki. Drugą istotną kwestią jest technika chodzenia. Ale nie ma powodu do zmartwień. W naszej okolicy pojawia się coraz więcej klubów nordic walking, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Co może przekonać do wypróbowania tej aktywności? Fakt, że skierowana jest do osób w każdym wieku. Trening nordic walking pozwala na poprawę ogólnej sprawności i na zwiększenie tolerancji wysiłku. Co ważne, kije pozwalają utrzymać prawidłową postawę. Twój kręgosłup na pewno będzie ci wdzięczny. Lubisz uprawiać sport w towarzystwie innych osób? Nie masz co dłużej się zastanawiać.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: