Biała Samorządowa: Nie jesteśmy z nikim w koalicji

Biała Samorządowa: Nie jesteśmy z nikim w koalicji

BIAŁA PODLASKA Radni reprezentujący stowarzyszenie Biała Samorządowa zwracają uwagę, że ich głos został pominięty przy wprowadzaniu poprawek do budżetu. Liczą natomiast, że w kolejnych pracach nad budżetem będą mogli proponować swoje zmiany, bo, jak mówią, są reprezentantami części mieszkańców miasta.

Jan Jakubiec, jeden z trzech radnych Białej Samorządowej, zwraca uwagę, że jako radni tego klubu nie uczestniczyli w pracach związanych z projektowaniem budżetu przez poprzednią władzę oraz nie nanosili swoich poprawek do ostatecznego projektu, który został przedstawiony radnym na sesji 29 stycznia.

– Popierając ten budżet udzieliliśmy kredytu zaufania prezydentowi. Mamy nadzieję, że ten błąd, który został popełniony, a więc niebranie pod uwagę głosu Białej Samorządowej reprezentującej pewną grupę mieszkańców, zostanie naprawiony. Uważamy, że ten kredyt zaufania polegałby na tym, że przy nanoszeniu poprawek do budżetu lub przy planowaniu kolejnego głos Białej Samorządowej będzie słyszalny – powiedział podczas konferencji zorganizowanej po sesji budżetowej.

A jaki jest ten budżet zdaniem BS? – Życzeniowy. Życzymy sobie, aby inwestycje się ziściły. Cieszy nas to, że zostały zauważone postulaty mieszkańców w zakresie budowy dróg i chodników oraz zapisano 390 tys. zł na opracowania projektowe. Bez projektów, bez dokumentacji technicznej nie ma żadnych inwestycji. Marzeniem jest, aby mieć wiele dokumentacji i móc wybierać do realizacji te z dofinansowaniem – odpowiada prezes stowarzyszenia Bogusław Broniewicz, przewodniczący Rady Miasta.

Jednocześnie podtrzymuje, że wszystkie obietnice wyborcze stowarzyszenia są aktualne.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 7 od 12 lutego

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: