Biała Podlaska: Radny chce bezpłatnej komunikacji dla uczniów

Biała Podlaska: Radny chce bezpłatnej komunikacji dla uczniów

Radny Dariusz Litwiniuk (Zjednoczona Prawica) proponuje, by prezydent zajął się wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów z miejskich szkół. W poprzedniej kadencji temat był też podejmowany, i to kilkakrotnie, a mimo to nic w tej sprawie nie zrobiono.

Dariusz Litwiniuk podczas sesji przypomniał, że w programie wyborczym Michała Litwiniuka znalazł się zapis o darmowej komunikacji dla uczniów, seniorów, a docelowo dla wszystkich mieszkańców. – Wiem, że trudno jest zrealizować darmową komunikację dla wszystkich, ale moja propozycja dotyczy tego, aby wprowadzić darmową komunikację dla uczniów bialskich szkół, mieszkających w Białej Podlaskiej – powiedział podczas obrad samorządu 28 stycznia. Wspomniał, że obliczenia były już kiedyś przeprowadzane, i koszt wyniósł około 2,5 mln zł. Jednocześnie radny Litwiniuk zaproponował źródło finansowania: wolne środki z niezrealizowanych inwestycji. Wyliczył też, że od września do końca roku ponad 400 tys. zł wystarczy na sfinansowanie bezpłatnej komunikacji w mieście.

Wspomniane przez niego roczne sprawozdanie władze miasta będą miały w marcu. Jednak prezydent uważa, że nie są to "extra środki", tylko pieniądze "naznaczone", a więc przygotowane na realizację danej inwestycji. Szukając pieniędzy na sfinansowanie bezpłatnej komunikacji, prezydent wspomniał m.in. o uszczelnieniu systemu gospodarki odpadami, do którego z budżetu idzie rocznie 2,3 mln zł.

– Dokładnie wiem, o czym rozmawiam z mieszkańcami, i od żadnego z nich nie usłyszy pan, że mieliśmy w styczniu 2019 roku wprowadzać ulgi w przejazdach komunikacją miejską. Plan mamy na pięcioletnią kadencję, na to umówiliśmy się z mieszkańcami, którzy są bardziej wdzięcznymi rozmówcami, bo prezentują na tyle sprawny poziom, że w momencie, gdy usłyszą odpowiedź, nie czują ponownej potrzeby zadawania pytania – stwierdził prezydent.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 7

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: