Biała Podlaska: Piroman w rękach policji

Biała Podlaska: Piroman w rękach policji

Policjanci ustalili sprawcę kilku podpaleń kontenerów na śmieci. Do zdarzeń dochodziło notorycznie na przestrzeni ostatnich kilku tygodni w różnych rejonach miasta.

Śmietniki płonęły zazwyczaj późną nocą m.in. na osiedlach przy ul. Terebelskiej, Zygmunta Augusta, Podmiejskiej czy Aliny Fedorowicz.

- Mamy podejrzanego o dokonywanie podpaleń. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy - mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej Komendy Miejskiej Policji.

Do zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci powiadamiani byli o uszkodzeniach kontenerów na śmieci oraz wiaty, które były podpalane. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, doszło również do podpalenia klatki schodowej jednej z kamienic w centrum miasta.

- Sprawami zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz Wydziału Prewencji. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła m.in. do ustalenia rysopisu mężczyzny, który podejrzewany był o uszkodzenie mienia. Przed kilkoma dniami policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali osobę odpowiadającą rysopisowi. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec miasta. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się podpaleń. Straty oszacowane zostały na kwotę niemal 10 tys. złotych - dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Mężczyzna nie był w stanie podać powodu swojego zachowania, twierdząc, że robił to z powodów osobistych. 29-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Policjanci ustalają czy to jedyne przewinienia na jego koncie.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: