Biała Podlaska: Nowi radni rozpoczęli pracę

Biała Podlaska: Nowi radni rozpoczęli pracę

Marta Cybulska-Demczuk startowała do Rady Miasta w okręgu nr 3. Ryszard Więcierzewski wszedł do rady za Dariusza Stefaniuka

BIAŁA PODLASKA Do składu Rady Miasta dołączyli na ostatniej sesji Marta Cybulska-Demczuk oraz Ryszard Więcierzewski (Zjednoczona Prawica). 28 stycznia złożyli ślubowanie.

Marta Cybulska-Demczuk startowała do Rady Miasta w okręgu nr 3, jednak zabrakło jej głosów, by wejść do rady. Teraz została radną na miejsce Wojciecha Sosnowskiego, który został dyrektorem gabinetu prezydenta miasta i musiał złożyć mandat radnego. Cybulska-Demczuk to była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, która po zakończeniu minionego roku szkolnego przeszła na emeryturę. Wprowadziła w szkole sporo pozytywnych zmian, a za jej kadencji oddana została do użytku hala sportowo-widowiskowa z widownią na 500 osób.

Z kolei Ryszard Więcierzewski zastąpił w Radzie Miasta Dariusza Stefaniuka, który po otrzymaniu mandatu oddał go, bo został wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Więcierzewski po raz drugi startował do Rady Miasta, w 2014 r. był bezpartyjnym kandydatem na liście PSL, w 2018 r. startował z listy PiS. Prywatnie to bialski przedsiębiorca z branży gastronomicznej, wcześniej trener klubu Podlasie.

Oboje radni złożyli ślubowanie na sesji 28 stycznia. Cybulska-Demczuk na pierwszych obradach zgłosiła od razu swoje postulaty, m.in. przypomnienie o koszeniu trawy przy ulicy Sportowej prowadzącej do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz zmiany w projekcie stadionu i uwzględnienie w nim bieżni lekkoatletycznej.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: